Kim Ne Dedi?

peggy

“Sezin’le ilk defa 2015 yazı Seattle’da Catch the Fire eğitiminde tanıştım. Onun, elinde olan her şeyi ortama taşıması ve yaratıcılığından etkinlenmiştim. İyimser bir bakış açısına sahip parlak bir ruhtur. Aynı zamanda, inovasyona öncülük edecek yaratıcı riskleri alabilen ve hareket etmeye hazırdır.” Peggy Taylor, PYE Global

 

 


 

sk

Sezin, Bahçeşehir Üniversitesinde Global PR Practice dersi verdiğim dönemde asistanlığımı yaptı. Birlikte iyi bir ekip olduk. Yaptığı işi ciddiye alması, tutkuyla bağlanması, ayrıntılara yeterli zaman ayırması, etkili iletişim Sezin’in güçlü yanları. Sezin iş birliklerinin önünü açabilir. Kapasitelerin verimli kullanılması, yükseltilmesi ve ölçümlenebilir sonuçlarla paydaşlara fayda sağlanması konularında etkili olabilir.Paydaşların bu konuda beklentilerini tanımlayabilir ve onların beklentilerine uygun olacak içerikleri, yine paydaşların tercih edeceği iletişim ortamlarına taşıyabilir.” Salim Kadıbeşegil, Danışman, Yazar

 


 

shilpa

“Sezin’le ilk defa 2014 yılında, dördüncü Anadolu Jam etkinliğinde tanıştım. Sezin’in sıcaklığı, merakı, öğrenme ve bağ kurma tutkusu beni çok etkiledi. Sezin’in insanlara ve durumlara karşı bir açıklığı var, ve içinde bulunduğu anı tüm kalbiyle karşılama gücüne ve zerafetine sahip. Sezin’le daha sonra iki defa daha Jam’leme şansına sahip oldum (bir kez Türkiye’de, bir kez A.B.D.’de) ve her defasında onun bilgeliği, varlığının gücü ve sevgisi beni daha çok etkiledi. Sezin topluluk oluşturma sürecine yaratıcılığını getirebiliyor, ve herkes için büyüme ve farklı olanaklar açabilen bir alan oluşturuyor.” Shilpa Jain, Yönetici, YES!


 

“Sezin’le üç sene önce Türkiye’de verdiğim Way of Council eğitiminde tanışmıştım. O zamandan bu zamana bir çok kereler hem eğitimlerde hem de kişisel olarak buluşma şansımız oldu. Sezin çok net, tutkulu, öğrenme isteği olan ve başkalarının iyiliğine ve faydasına önerebileceği bir şeyi olduğunda hiç geri durmayan bir karakter. Hayat dolu ve zeki biri olmasını yanında, Council kolaylaştırıcılığı aracılığıyla topluluk oluşturmak ve sosyal girişmciliğe dair de armağanları olan biridir.” Rob Dreaming, Kolaylaştırıcı, the Way of Council.


 

nick

“Sezin süper-işbirlikçi, merak uyandıran, ve kişisel bağların gücünü ve yaratıcı ifadesini toplumsal dönüşüm için kullanan bir karakter. Ashoka fellow’u PYE’ı Türkiye’ye getirmek için gösterdiği tutkulu ve ısrarlı çaba, girişimci ruhunun ve dinamikliğinin bir göstergesi. Bir kolaylaştırıcı olarak insanların en iyi yönlerini ortaya çıkarmakta ve onların dünyaya olumlu bir etki bırakma becerilerini geliştirmekte çok başarılı. ” Nick McGirl, Ashoka

 

 


 

nur

“Sezin’in sosyal etki eğitime katılmıştım, o her ne yapıyorsa tutkusunu ve heyecanını hissettirebiliyor. Anlattıklarını inanarak anlatıyordu. Ayrıca bizim hazırladığımız sunumlarda oldukça cesaretlendirici ve iyi bir gözlemci olduğunu hissettirmiş geri bildirimlerini de takdirlerle iletmişti.” Nur Fındık Önal, Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı

 


 

Gwyn

“Sezin PYE’ın Catch the Fire kolaylaştırıcı eğitimine katıldı. PYE’ın kurucuları onun kolaylaştırıcılık yeteneklerinden ve yaptığı işlere girişimci yaklaşımından çok etkilendiler, ve PYE’ın eğitim modelini Türkiye’ye taşımak için onunla birlikte çalışma yollarını aramamızı önerdiler. O günden bu yana Sezin Türkiye’den diğer kolaylaştırıcılarla birlikte başarılı bir dört günlük PYE eğitimi düzenledi ve bu eğitim modelinin yayılması için tohumlar ekti. Onunla Barselona’da düzenlenen PYE Eğitim Zirvesi’nde 5 gün geçirdim, ve onu bir kolaylaştırıcı ve sosyal girişimci olarak da tanıma fırsatı buldum. Sezin proaktif ve adanmış bir insan, ve Türkiye’ye toplumsal değişim getirmek için berrak bir vizyona sahip.” Gwyn Wansbrough, PYE Global Barselona Yöneticisi.


Sezin ile Anadolu Art Jam’de birlikteydik. O kolaylaştırıyordu, ben ise yeni bir yolculuğun daha kapılarını açmaya niyet etmiştim. Sezin, ayakları yere basan bir duruşu var, iş dünyası ortak geçmişimiz, paylaşımlarımızda dengeli ve gerçekçi yaklaşımları nedeniyle sağlam ve sağlıklı bir alanda olduğumu hissettim. Rehberlik ve kolaylaştırıcılık özen ve hassasiyetle ele alınması gereken bir o kadarda akıllıca yapılması gereken işler, Sezin bu konuda oldukça güvenilir. Gülten Kavurmacıoğlu, Atölye Kale Kurucu.

 

cami halıları
mide küçültme ameliyatı
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.