Ne Yapar?

Sezin İlbasmış Dindaroğlu , farklı konu ve içeriklerle konuşmacı, eğitmen ve kolaylaştırıcı olarak etkinliklere davet edilmektedir. Sosyal girişimcilik, sivil toplum, sürdürülebilirlik, çevre gibi başlıklarla düzenlenen farklı hedef kitlelere yönelik bir çok etkinliğe katılmıştır.

 

Temel İçerikler:

stock-vector-time-for-change-stamp-red-round-grunge-vintage-time-for-change-sign-528371956

Değişim yaratma:

Tüm dünyada çevresel, ekonomik ve sosyal krizler hiç olmadığı kadar sık kendilerini göstermeye başladı. Tüm bu sorunların temel nedenlerinden biri, alıştığımız belirli işleyişlerden vazgeçmenin zorluğu. Gittikçe daha kaotikleşen dünyamızda bilinmezlikle mücadelede yeni davranışları, yeni üslupları ve yeni çözümleri davet etmenin yolları içerir.

 

Kolaylaştırıcılık:

Kolaylaştırıcı kimdir? Öğretmenden farkı nedir? Farklı süreçler içerisinde farklı roller nelerdir? gibi sorulara yanıtların arandığı ve süreç tasarımında kullanılabilecek farklı araçların paylaşıldığı içeriktir. Yoğunluklu olarak temel sanatsal aktivitelerin farklı başlıklara uygulanmasına dair fikir verir.

 

socent

Sosyal Girişimcilik:

Sosyal girişimcilik, kar amacı gütmeden sosyal bir sorunun çözümü için girişimcilik aracını kullanan bir yapıdır. Özünde bir değerler sistemi arayan ve dünya nüfusu ile birlikte sürekli artan sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara alternatif bir çözüm önerisidir.

 

Sosyal Etki Ölçümü:

Sosyal sorunların çözümü ile uğraşan sosyal girişimler ya da sivil toplum kuruluşları, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yapan ya da kurumsal vatandaşlıklarını raporlamak isteyen kurumlar; yollarını takip edebilmek için belli ölçüm sistemleri kullanır. Yarattığı değişimi görebilmek adına yapılan bu ölçüm ve raporlama sistemi sosyal etki ölçümüdür.

business-success-diagram_23-2147494781

 

Derdi “Sosyal”ken Marka Olmak:

Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların sivil toplum örgütü de olsa sosyal girişim de olsa bugünkü pazarda yerini alabilmesi ve etkisini arttırabilmesi adına bilinilirliğini artırırken, güven yaratması adına zemin hazırlaması adına marka olabilmek önemli bir anahtardır.

 

worldwind-arc-nasa-govİklim Değişikliği:

Bugün, en büyük küresel sorunu iklim değişikliğidir. Endüstrileşme ve dünya kaynaklarının kontrolsüzce tüketimi sonucu atmosferde biriken karbonun yarattığı çevresel sorunlar,  toplumların sağlıklarına kadar günlük hayatı etkileyen bir seviyeye gelmiş, BM devletlerince de önemli öncelikler arasına alınmıştır.

yö

Yaratıcı Öğretmen:

Katılımcı eğitim süreçlerinin tasarlanması için farklı sanatsal ifade yollarının ilgili eğitimcilere aktarılması için geliştirilen programdır. Her alan ve seviyede çalışan kolaylaştırıcı, öğretmen ya da eğitmenler için bir araç çantası niteliği taşır. Detaylı bilgi için linki ziyaret ediniz.

cami halıları
mide küçültme ameliyatı
Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
En güzel cami halısı burda.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
mide botoksu Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.